Autor:
erakogu

Loodusõhtul vestleme Eesti esimese analoogastronaudiga

4. oktoobri loodusõhtul tuleb juttu ekstreemsete meeskondade meeskonnatöö uurimise eesmärkidest ja vajalikkusest. Toetudes kahe erineva kosmose analoogmissiooni ja -jaama kogemustele, räägib Andres Käosaar pikaajaliste mehitatud kosmosemissioonide kitsaskohtadest ning samuti omaenda uurimisala katseisikuks olemisest.


Andres Käosaar uurib ekstreemsetes tingimustes, nagu kosmosejaamad ja polaaralad, töötavate meeskondade meeskonnatööd. Andres suundus pärast Tartu Ülikooli psühholoogia magistrikraadi omandamist Ameerikasse Kesk-Florida Ülikooli doktorantuuri, et olla NASA-le ja kosmosepsühholoogia spetsialistidele lähemal.

Image
Andres Käosaar analoogmissioonil

Andres on hetkel seotud mitme erineva NASA ja Ameerika Kaitseministeeriumi rahastatud projektiga, uurides nii lähisuhete, kultuurilise mitmekesisuse kui ka meeskonnakognitsiooni mõjusid meeskonnatööle. Andres on ka ise liitunud kahe kosmose analoogmissiooniga, et uurimissubjekte paremini mõista: simuleerides elu Marsi uurimisjaamas 2022. aastal Utah' kõrbes ning simuleerides elu Kuu uurimisjaamas 2023. aastal Põhja-Poolas.

Loodusõhtu „Ekspeditsioon kosmosesse maapinnal. Analoogastronaudid –  miks ja kellele?“ toimub 4. oktoobril kell 18 Zoomis. Loodusõhtust saab samuti osa võtta Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Kohapeal on osalustasu on 3 eurot.

Osale loodusõhtul veebis Zoomis

Kohtumise ID: 938 5932 5804; Sissepääsukood: nasa

Kuula loodusõhtut Zoomis
Kanuuretk Alam-Pedjal

Avasta Eesti loodust Loodusloovusfestivali sündmustel Lõuna-Eestis ja mujal

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitusesaal

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi püsiekspositsiooni saab külastada virtuaalselt

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“